Prawnik i adwokat mają różne obowiązki

2015-07-08 20:15

Część osób niepoprawnie myśli, iż prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). Istotnie są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i przywileje. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można znaleźć między nimi różnice?

Prawnik – kim w zasadzie on jest?

W inny sposób na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Przeważnie posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W sferze prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. Skutkiem tego posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest notorycznie jako przeciętny przedsiębiorca, gdyż nie ma on własnych regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, jednak nie jest ona pilnowana poprzez żadne urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie wiążą go jakiekolwiek zasady etyki zawodowej. Prawnik Wrocław zapewni najwspanialszą obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawomocnienia , najwyższy stopień – adwokat

Pośród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy stopniem i to on posiada najszersze uprawnienia powiązane z zawodem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie ukończony kurs aplikancki z dodatnim rezultatem egzaminu adwokackiego. Adwokaci wpisywani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Nadrzędnym zadaniem adwokata jest reprezentowanie petentów przed sądem każdej instancji. Każdy adwokat musi pracować we własnej kancelarii, nie może stać się zatrudniony u kogoś innego. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, żeby każdy z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych spraw.