Linia obrony przy ciężkich przestępstwach

2015-07-08 20:20

Adwokaci na pewno raz za razem słyszą pytanie czy często chronią bandytów oskarżonych o najcięższe podłości. Każdy ma prawo do obrony i takie prawo mają także Ci z najgorszymi przewinieniami.

Częstokroć samo postawienie w stan oskarżenia w odczuciu społeczeństwa jest uznaniem winy. Troszkę w tym prawdy jest ponieważ jak dają statystyki jedynie 10 procent osób postawianych w stan oskarżenia okazuje się niewinnych. Tymczasem trzeba mieć na uwadze, iż dopóki sąd nie wyda wyroku nie można nikogo traktować jak winnego.

Przy najgorszych przestępstwach telewizja mocno wpływa na oceny społeczeństwa i z tego powodu adwokat broniący oskarżonego zauważany jest jako „adwokat diabła”. Czy każdy zasługuje na opiekę? Odpowiedź brzmi tak.

Jako społeczeństwo musimy dbać o to by każdy mógł się bronić. Nie sposób wydawać wyroków pochopnie. Często po dokładnym przyjrzeniu się sprawie dochodzimy do morału, że było w inny sposób niż nam się wydawało z początku. Osoby będące w konflikcie z prawem muszą korzystać z pomocy znawcy. Niewiele osób mogłoby się bronić samemu w głównej mierze jeśli chodzi o prawo karne.

Jeżeli nie ma wystarczająco dużo argumentów obciążających adwokat Wrocław zapewni, iż osoba oskarżona nie zostanie skazana. Przydatne jest wykazanie winy. Nie można potępiać ludzi bez dowodów. Zatwierdzając wieloletnie kary więzienia sędzia musi mieć pewność, iż osoba nad którą ciągnie się proces jest winna.